Srsť kuny borovicovej je tmavohnedá s bielym alebo krémovým akcentom na krku a hrudi. Má špicaté uši, malé tmavé oči a tmavé fúzy. Tieto zvieratá majú dlhé, huňaté chvosty, ktoré sú veľmi podobné chvostu veveričky. Toto malé zviera, ktoré patrí zároveň aj medzi škodcov, má veľmi ostré pazúry a zuby. Práve pazúry využíva predovšetkým na uchopenie kôry stromov a skákanie z vetvy na vetvu. Vďaka dlhému chvostu môže udržiavať rovnováhu, keď sedí na konároch vysoko v korunách stromov. O týchto malých tvoroch je tiež známe, že sú neuveriteľne teritoriálne. Dávajú si totiž pozor, aby hranice svojho územia boli označené výkalmi, čo je pre ne typické.
Kuny – najaktívnejšie sú v noci
Zaujímavosťou je fakt, že kuny sú najaktívnejšie v noci. Najviac lovia za úsvitu a súmraku, keď sú dravé zvieratá najaktívnejšie. Samce a samice sú niekedy dokonca videné spolu, ale radšej trávia čas osobitne. Najviac času však trávia na stromoch, no väčšinu lovia na zemi. Silnými pachovými žľazami označujú pachové stopy od stromu k stromu, pričom patria medzi špičkových plavcov a potápačov. Kuna tiež patrí medzi chránených živočíchov, a preto ju človek nemôže usmrtiť, čo treba mať na pamäti!
Udomácnila sa kuna na vašej povale? Treba okamžite konať!
Bohužiaľ, kuny sa častokrát udomácnia na povalách domov, čo samozrejme nie je vôbec príjemné, keďže produkujú množstvo výkalov a zároveň môžu prenášať choroby. V tomto prípade treba okamžite konať a na nič nečakať. Ideálne sú odpudzovače na kuny, ktoré fungujú na základe ultrazvukových signálov, ktoré sú pre kuny, ale tiež mnohé malé hlodavce veľmi nepríjemné, a teda opúšťajú daný priestor. Vhodným riešením je tiež pachový ohradník, ktorý vylučuje silnú arómu, ktorá je pre týchto škodcov maximálne nepríjemná, a teda ich taktiež odpudzuje z daného miesta. Výhodou je, že odpudzoavče sú maximálne bezpečné a zároveň účinné i jednoduché na použitie.